PROGRAM WYDARZENIA

Spotkania na scenie głównej

Spotkania autorskie to wyjątkowa okazja, by poznać pisarzy zza stron ich książek. W trakcie Książkonaliów będziesz miał szansę posłuchać, co autorzy mają do powiedzenia na temat swojej twórczości, inspiracji oraz odpowiedzą na pytania, które nurtują serca czytelników.

Panele dyskusyjne

Panele dyskusyjne to serce każdego literackiego festiwalu. To w tym miejscu otwieramy przestrzeń dla głębokiego zanurzenia w najważniejsze tematy dotyczące literatury, branży wydawniczej oraz kultury czytania w dzisiejszych czasach.

Warsztaty

Warsztaty na Książkonaliach to nie tylko nauka, ale przede wszystkim praktyczne doświadczenie. Dla tych, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności, czy po prostu spędzić czas w kreatywny sposób, przygotowaliśmy serię warsztatów z różnych dziedzin.

Niekończące się rozmowy przy kawie

Kawiarnia na Książkonaliach nie jest zwykłym miejscem. To przestrzeń, gdzie historie spotykają się z rzeczywistością. Zapraszamy do spędzenia czasu w otoczeniu innych pasjonatów literatury i autorów.

Spotkania autorskie

Jakub Ćwiek

Pisarz, stand-uper, dziennikarz, autor ponad trzydziestu książek, w tym bestsellerowych serii fantastycznych „Kłamca" i „Chłopcy", horroru „Ciemność płonie" i kryminałów noir „Grimm City", a także powieści dla młodzieży „Piwniczne chłopaki". Od kilku lat mierzy się z literaturą crime, szukając w niej nieoczywistych ścieżek. Tak powstały seria „Drelich" i powieść „Święty z Centralnego". Ćwiek współpracuje także z Wojciechem Chmielarzem, czego ostatnim owocem był serial kryminalny „Niech to usłyszą" dla Radia Zet. Współzałożyciel wydawnictwa Pulp Books, które promuje innowacyjne trendy i rozwiązania na rynku księgarsko-wydawniczym.

Andrzej Kwiecień

Autor, który z powodzeniem łączy pasję do technologii z literaturą. Zadebiutował w grudniu 2022 roku na łamach „Nowej Fantastyki” cyberpunkowym opowiadaniem „Chrzest”. Jego pierwsza powieść, „Metamorf”, zyskała uznanie i została nominowana do Książki Roku 2023 w plebiscycie Lubimy Czytać w kategorii science fiction. W najnowszej książce „Dori”, powraca do mrocznego, cyberpunkowego świata, który stworzył w swoich wcześniejszych utworach. „Dori” to dynamiczna, trzymająca w napięciu cyberpunkowa sensacja, która wciągnie czytelników w świat pełen technologicznych zagadek i moralnych dylematów.

Wiktoria Korzeniewska

Filolożka i literaturoznawczyni z pasją do słowiańskiej mitologii, która z powodzeniem łączy swoje zawodowe doświadczenie w promocji książek z miłością do dawnych wierzeń. Twórczyni marki Slavic Book, która skupia się na literaturze z motywami słowiańskimi, tworząc przestrzeń dla tych, którzy chcą odkryć tajemnice dawnych tradycji. Z lekkim przymrużeniem oka opisuje siebie jako miejską zmorę, nieustannie zachęcającą do czytania. W najnowszej książce "Słowiańskie mity i opowieści w komiksie", którą stworzyła wspólnie z ilustratorką Natalią Noszczyńską, przybliża młodszym czytelnikom zawiłości słowiańskiej mitologii.

Prowadzący spotkania autorskie

Panele dyskusyjne

W świecie, gdzie tradycyjne formy literatury przenikają się z nowoczesnymi mediami, tworzenie opowieści stało się czymś znacznie więcej niż tylko pisaniem książek. W Pulp Books doskonale to rozumieją i dlatego chcemy zaprosić Was na wyjątkowy panel, który odkryje przed Wami tajniki współpracy między influencerami, autorami i wydawnictwem.

Porozmawiamy, jakie korzyści przynosi współpraca z influencerami dla wydawnictw i autorów, a także jakie wyzwania stoją przed takimi partnerstwami. Podyskutujemy, jak budować mosty między światem książek a światem mediów społecznościowych.

Goście i prelegenci:

Czekamy
na potwierdzenie

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju spotkanie z głosami, które opanowały literacki rynek.

Filip Kosior, Marcin Kardach oraz Mateusz Kapusta, wspaniali aktorzy i lektorzy, zabiorą nas za kulisy swojej pracy, odkrywając tajniki sztuki narracji. Dowiedz się, jak kreują niezwykłe światy i ożywiają słowa, tworząc niezapomniane doświadczenia dla słuchaczy. To wyjątkowa okazja, by poznać pasję i zaangażowanie, jakie towarzyszy pracy nad audiobookami i słuchowiskami literackimi.

Prelegenci:

Filip Kosior

Marcin Kardach

Mateusz Kapusta

Czy zdarzyło Ci się zastanawiać, czy dalsze tworzenie ma sens, gdy mimo Twoich wysiłków, zasięgi nie rosną, a efekty są niewidoczne? W świecie pełnym nieustannych zmian algorytmów i rosnących oczekiwań, wielu twórców – zarówno autorów, jak i influencerów – zadaje sobie pytanie: co dalej? Podczas tego panelu na Książkonaliach skupimy się na tym, jak pokonać stagnację i odnaleźć sens w dalszym działaniu.

Chcesz wiedzieć, jakie strategie stosują doświadczeni influencerzy, aby odzyskać dynamikę i zainteresowanie swoich odbiorców, nawet po dłuższych przerwach lub spadkach zaangażowania? Czekamy na Ciebie!

Prelegenci:

Przygotujcie się na pełne emocji spotkanie, podczas którego twórcy zmierzą się z pytaniami, od których temperatura na sali na pewno wzrośnie! To wyjątkowa okazja, by usłyszeć, co naprawdę myślą o palących tematach związanych z ich pracą w Bookmediach, promocją książek oraz współpracą z wydawnictwami. Szczera dyskusja o wyzwaniach, sukcesach i potknięciach, które towarzyszą promocji literatury we współczesnym świecie.

Nasi goście nie zapoznają się wcześniej z listą pytań – będą musieli odpowiadać szczerze i spontanicznie, wyrażając to, co w danym momencie przyjdzie im na myśl. To wydarzenie, którego nie można przegapić!

Prelegenci:

Warsztaty

Marzysz o wystąpieniach publicznych, prowadzeniu spotkań albo pragniesz poprawić swoją prezentację na InstaStories?

Ten warsztat jest dla Ciebie! Odkryj, jak przełamać obawy i zyskać pewność siebie, a także jak poprowadzić interesującą i dynamiczną rozmowę czy prezentację. Poznaj praktyczne ćwiczenia i narzędzia, a także dowiedz się, jak z przekonaniem budować swoją markę online i offline. Twoje Stories, Twoja Scena – wejdź na nią z odwagą!

Prowadząca:

Agnieszka Włoka

Redaktorka naczelna wydawnictwa Pulp Books i magazynu PULP, publikuje w piśmie „Nowa Fantastyka". Przeprowadza wywiady, moderuje spotkania autorskie i dużo rozmawia o książkach „pomiędzy stronami". Jako była bibliotekarka ma zdolność ogarniania rzeczy niemożliwych. Pisze opowiadania, recenzje, opiniuje teksty, prowadzi eventy, jest managerką Jakuba Ćwieka. Absolwentka szkoły improwizacji teatralnej - ImproSilesia, występuje ze swoją grupą „Tak wyszło". Lubi koty, koty są miłe.

Marzysz o stworzeniu przestrzeni, gdzie miłość do książek łączy ludzi, a rozmowy przy herbacie przeradzają się w długie przyjaźnie?

Podczas tego inspirującego warsztatu dowiesz się, jak założyć własny klub książkowy – miejsce, gdzie pasjonaci literatury mogą się spotykać, dzielić swoimi przemyśleniami i otworzyć się na nowe, wartościowe relacje. Poznasz sprawdzone metody na to, jak zorganizować pierwsze spotkanie, jak angażować członków i budować społeczność opartą na wspólnej pasji do czytania.

Prowadzący warsztat:

Zapraszamy na wyjątkowy warsztat, który pozwoli Ci odkryć, jak barwy mogą stać się integralną częścią opowieści zawartej w książce! „Kolory, które opowiadają historię” to warsztat z malowania brzegów książek, gdzie nauczysz się, jak za pomocą kolorów i wzorów nadać książkom unikalny charakter. Przyjdź i zanurz się w kreatywnym procesie, gdzie sztuka spotyka się z literaturą, a każdy brzeg książki może opowiedzieć własną, niepowtarzalną historię.

Uwaga: Warsztat dodatkowo płatny – 20 zł (w cenie książka i materiały plastyczne do pomalowania brzegów)

Prowadzące warsztat:

Chciał/abyś nawiązać profesjonalną współpracę z wydawnictwami, ale nie wiesz, jak stworzyć ofertę, która w pełni pokaże Twoje możliwości przy promowaniu książek?

Ten warsztat poprowadzi Cię przez proces tworzenia profesjonalnej oferty krok po kroku, którą potem będziesz mógł/mogła wysłać wydawnictwu. Dowiesz się, jak zaprezentować swoje umiejętności, zasięgi i doświadczenie w sposób, który przekona wydawnictwa do współpracy.

Prowadzące warsztat:

Co jeszcze przygotowaliśmy?

Przygotujcie się na coś, czego jeszcze nie było – Wielki Test Bookmediów, wydarzenie owiane tajemnicą, które na długo zapisze się w Waszej pamięci i w historii Książkonaliów.

Data:

5 października 2024

Miejsce:

Katowice, Bednorza 2a-6 budynek D

Jak długo:

10:00-17:30

Rejestracja

Miejsce wydarzenia
Katowice, Bednorza 2a-6 budynek D

Wydarzenie odbędzie się w budynku znajdującym się na terenie zabytkowego kompleksu dawnego browaru, założonego w 1880 roku przez Petera Mokrskiego. Dawny browar zbudowany jest w styku historyzmu ceglanego z cegły klinkierowej. Obecnie kompleks ten działa pod marką Browar Factory Centrum.

Materiały do pobierania
i udostępniania!

Posty:

Stories:

Pozostałe:

Do zobaczenia!